یدیما - نیازمندی‌ های رایگان
یدیما - نیازمندی‌ های رایگان
کتاب شطرنج باز اشتفان تسوایک

توضیحات آگهی

معرفی کتاب شطرنج
کتاب شطرنج یکی از داستان‌های تحسین‌شده اشتفان زوایگ است که تصویر شدیداً تأثیرگذار و درعین‌حال آزاردهنده از وسواس فکری و بهای نبوغ را ارائه می‌دهد.

زوایگ در کتاب شطرنج (Chess Story) با پرداخت مناسب شخصیت‌ها و توصیف عمیق‌ترین احساسات و افکار آن‌ها و همچنین بابیان دقیق جزئیات صحنه‌ها، خواننده را از ابتدا تا انتهای کتاب با خود همراه می‌سازد. در داستان می‌خوانیم: «گروهی از مسافران یک کشتی سیاحتی، قهرمان شطرنج جهان را به مبارزه می‌طلبند. در ابتدا آن‌ها شکست می‌خوردند، تا این‌که توسط یک غریبه از میان جمعیت راهنمایی می‌شوند، مردی که برای برد دست به مخاطره می‌زند.»

اشتفان زوایگ (Stefan Zweig) رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، روزنامه‌نویس و زندگینامه‌نویس اتریشی بود. اشتفان وقتی قدرت روزافزون و تسلط هولناک و وحشتناک نازی‌ها را به چشم دید، در سال 1934 دیگر نتوانست طاقت بیاورد و در نهایت در سال 1938 اتریش را به مقصد لندن ترک کرده و در آنجا ماندگار شد.

در بخشی از کتاب شطرنج می‌خوانیم:

مک‌کانور شگفت زده، دستش را از روی مهره برداشت و با بهت و حیرتی هم‌اندازه‌ی ما، به مردی خیره شد که به طرزی غیر‌مترقبه، مانند فرشته‌ای از آسمان به یاری‌مان شتافته بود. کسی که می‌تواند پیشاپیش یک کیش‌ و‌ مات را از نه حرکت قبل محاسبه کند، باید خبره‌ای طراز اول باشد، شاید هم رقیبی که برای به دست آوردن مقام قهرمانی و شرکت در تورنومنتی یکسان سوار کشتی شده بود. ورود و مداخله‌ی ناگهانی‌اش در این لحظه‌ی بحرانی رنگ و بویی تقریبا ماورالطبیعی به ماجرا می‌داد. مک‌کانور اولین کسی بود که توانست خود را جمع و جور کند.

این کتابی که من در اختیار دارم اسمش کتاب شطرنج باز اشتفان تسوایک هستش.
با جلد زرد
ترجمه:هوشیار منتصری
انتشارات عطائی
تهران 1375
حدود 95 صفحه

.این کتاب دست دوم می باشد، اما بسیار سالم و تمیز هستش از لحاظ ظاهری

لطفا به شماره داده شده فقط پیامک ارسال کنید.
از تماس تلفنی خودداری کنید، به دلیل مشغله کاری تماس جواب داده نمی شود.
ارسال با پست به شهرستان ها هم امکانپذیر هست.
تا زمانی که این آگهی رو در سایت نیازمندی های رایگان یدیما مشاهده میکنید یعنی هنوز کتاب موجود هستش.

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کتاب شطرنج باز اشتفان تسوایک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *