یدیما - نیازمندی‌ های رایگان
یدیما - نیازمندی‌ های رایگان

یخچال نوفراست بخرم یا دیفراست؟

بد نیست بدانید هرکدام از این یخچال‌ها مزایا و معایب خاص خودشان را دارند که در جای خود می‌توانند مهم باشند. دانستن مزایا و معایب این دو نوع یخچال به شما کمک می‌کند تا بتوانید با توجه به نیاز و بودجه خود از بین یخچال‌های بابرفک و بدون برفک آن یخچالی را که بیشتر برایتان مناسب است را انتخاب کنید. پس در این مطلب با ما همراه باشید.

– در یخچال‌های نوفراست به دلیل اینکه عملا برفکی تولید نمی‌شود مجبور نیستید برای برفک‌زدایی یخچال و تمیز کردن آن مدت زیادی یخچال را خاموش کنید. به‌همین‌خاطر سرمای درون یخچال از بین نمی‌رود و نیاز نیست موتور یا کمپرسور برای سردکردن مجدد یخچال مدت زیادی کار کند.

– مزیت یخچال‌های دیفراست این است که در صورتی که با قطعی برق زیاد مواجه هستید، برفک یا یخ‌هایی که بر روی مواد غذایی وجود دارند باعث می‌شوند که سرمای مواد غذایی برای مدت طولانی‌تری حفظ شود و در نتیجه مواد غذایی فاسد نشود.

– یخچال‌های نوفراست قیمت بالاتری نسبت به یخچال‌های دیفراست دارند و برای تهیه آن‌ها باید پول بیشتری خرج کنید. از طرفی متأسفانه برخی از یخچال‌هایی که به اسم نوفراست در بازار وجود دارند در عمل برفک می‌زنند.

– تعمیر و نگهداری یخچال‌های دیفراست راحت‌تر و هزینه آن پائین‌تر از نوفراست است. ولی تعمیر یخچال‌های نوفراست نه تنها هزینه بیشتری دارد بلکه تعمیرکار آن باید تخصص لازم برای این کار را داشته باشد.

حالا تصمیم با شماست که از بین این یخچال‌ها کدام یک را انتخاب کنید. اگر قیمت مناسب و کارایی یخچال برای شما به یک اندازه اهمیت دارد توصیه می‌کنیم که یخچال دیفراست اتوماتیک تهیه کنید ولی اگر با قیمت یخچال‌های نوفراست مشکلی ندارید طبیعتا خریدن آن‌ها می‌تواند پیشنهاد بهتری باشد. از‌طرفی به‌خاطر داشته باشید که روند پیشرفت این صنعت و گرایش آن با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی به سمت یخچال‌های نوفراست بوده و بیشتر یخچال‌هایی که امروزه ساخته می‌شوند از این نوع هستند. منبع: دیوار

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *