یدیما - نیازمندی‌ های رایگان
یدیما - نیازمندی‌ های رایگان

بررسی فضای داخل خانه-۲

وقتی یک خانه چند سال ساخته شده را می‌خرید تکلیف خیلی چیزها روشن است، مثلاً سیستم گرمایش و سرمایش خانه امتحانش را پس داده است. اما همه چیز در خانه نوساز مثل یک هندوانه سربسته است. مثلاً شاید سیستم گرمایش نتواند گرمای مورد نیاز شما را در زمستان تأمین کند. برای همین هم قبل از قولنامه نوشتن، سند زدن و نهایی کردن معامله، خانه را چند بار بررسی کنید و دقیق ببینید. افراد زیادی بعد از خرید خانه به دلایل مختلف پشیمان می‌شوند، پس اگر شما هم می‌خواهید چنین احساسی را تجربه نکنید به این نکات توجه کنید.

گرم و سرد شدن خانه
مطلوب بودن سیستم گرمایش و سرمایش خانه، ارتباط مستقیمی با میزان آرامش شما در خانه جدید خواهد داشت. از آنجائیکه خانه نوساز است و از این نظر امتحان پس نداده، حتما وضعیت گرمایش و سرمایش خانه را بررسی کنید. اگر ساختمان مورد نظر شما شوفاژخانه دارد حتما سری به این بخش  بزنید و به تجهیزات مخصوصاً از نظر ایمنی نگاهی بیندازید. اگر هم خانه پکیج دارد حتما از فروشنده بخواهید که صحت عملکرد آن را تست کنید.در مورد سرمایش خانه نیز یادتان باشد، صاحبان خانه‌هایی که کولر گازی دارند، به مراتب پول بیشتری نسبت به خانه‌های دارای کولر آبی برای برق پرداخت می‌کنند. از طرفی حواستان به فاصله محل قرارگیری کولر آبی تا کانال‌های داخل خانه‌های نوساز باشد. قطعا اگر فاصله زیاد باشد باید سازنده از کولر پرقدرت‌تری استفاده کند.

معماری خانه مهم است
اگر فقط به  تجهیزات و امکانات خانه نوساز توجه کنید و حواستان به معماری داخلی آن نباشد اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اید. مثلاً اگر سرویس بهداشتی به جای اینکه کنار یا نزدیک در ورودی باشد، وسط پذیرایی قرار بگیرد یا اتاق‌ خواب‌ها طوری جانمایی شوند که از پذیرایی به‌طور‌کامل دید داشته باشند یک ویژگی منفی برای خانه به حساب می‌آید. موقعیت حمام نیز بسیار اهمیت دارد، بهتر است با در حمام داخل یکی از اتاق‌ خواب‌ها باز شود یا به راهرویی که سالن پذیرایی را از اتاق خواب‌ها جدا می‌کند. نداشتن کنج‌های زیاد و محل‌های پرت و غیر قابل استفاده هم یک مزیت در معماری داخلی خانه به حساب می‌آید.

از فشار آب تا سیم‌کشی خانه
اگر قرار است خانه‌ای نوساز بخرید باید تمام جزئیات اعم از لوله‌کشی، فشار آب، سیم‌کشی و… بررسی کنید، پس حتما علاوه بر نکاتی که قبلا گفتیم موارد زیر را نیز با دقت بررسی کنید.یکی از مشکلات معمول بسیاری از آپارتمان‌های نوساز، فشار آب در واحدهاست. باید یکی از شیرهای آب را باز کنید تا ببینید حال و روز فشار آب از چه قرار است. اگر کم باشد از فروشنده یا سازنده ساختمان جدید باید بخواهید که منبع و پمپ کمک‌کننده نصب کنند.حتما نگاهی به شیرآلات آشپزخانه، دستشویی و حمام و مارک آن هم بیندازید. بی‌کیفیت بودن این شیرآلات، هم در آینده دردسر ساز خواهد بود و درنهایت شما را به خرج خواهد انداخت.این موضوع در مورد کلید و پریزهای استفاده شده در خانه هم اهمیت دارد. هرچقدر جنس آن‌ها بهتر باشد، هم خطر کمتری دارند و هم دیرتر آسیب می‌بینند.صحت عملکرد سیم‌کشی‌های برق خانه را حتما چک کنید تا بعداً با قطعی در بعضی از بخش‌ها مواجه نشوید.کمی آب در چاه‌های مختلف خانه بریزید تا مطمئن شوید هیچ کدام از این آب‌راه‌ها گیر نیست.از مناسب بودن سیستم تهویه دستشویی و حمام هم مطمئن شوید.منبع:دیوار

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *