یدیما - نیازمندی‌ های رایگان
یدیما - نیازمندی‌ های رایگان

چه یخچالی مناسب خانه ماست؟

امروزه یخچال به یکی از اساسی‌ترین وسایل زندگی ما تبدیل شده است. به‌نحوی‌که معمولاً اولین وسیله ضروری که برای خریدش در خانه اقدام می‌کنیم یخچال است.

یخچال‌هایی که امروزه به بازار آمده‌اند اندازه، ابعاد، برند‌ها، ویژگی‌ها و حتی رنگ‌های متفاوتی از یکدیگر دارند. بر‌همین ‌اساس اولین گام برای یک خرید خوب یک انتخاب مناسب بر‌اساس کاربری و نیاز یک مصرف‌کننده آن است. یخچال‌های قدیمی که صرفا یک فریزر کودک در بخش بالایی‌اش دارد این روزها بیشتر برای دوره دانشجویی خریداری می‌شود چراکه اغلب مصرف‌کنندگان آن وقت و نیاز جدی برای فریزکردن مواد آشپزی ندارند.

البته مدل‌های موجود از یخچال‌های بازار امروز به امکانات ساده و اولیه خلاصه نمی‌شود بنابراین اگر تحقیقی کوچک هم نسبت به انواع یخچال‌ها داشته باشید با انواع مختلفی چون یخچال فریزر، یخچال‌های ساید و… آشنا می‌شوید. هر یک از انواع یخچال‌ها مدل‌های متنوعی دارند برای مثال در مدل یخچال فریزر مدل‌های یخچال فریزرهای دوقلو هم در بازار هم وجود دارند که بسته به تعداد اعضای خانواده و میزان مواد غذایی که هر خانواده فریز می‌کند انتخاب می‌شود. علاوه‌بر ظاهر و امکانات، یخچال‌ها از نظر سیستم خنک‌کننده نیز باهم متفاوت هستند. بر همین اساس بد نیست که به انواع برندها و ابعادی که هر مدل از بخچال‌ها دارند نیز نگاهی بیندازیم. این جداول به شما کمک می‌کنند که علاوه‌بر شناخت برندهای مطرح بازار با ابعاد مختلف این یخچال‌ها آشنا شوید.

انواع یخچال فریزر دوقلو:

برند ظرفیت یخچال ظرفیت فریزر ظرفیت کل ارتفاع عرض عمق
یخچال سامسونگ ۳۶ فوت
Samsung Twin RR20RZ20 Silver
۳۴۸ لیتر ۲۷۷ لیتر ۶۲۵ لیتر ۱۸۰ سانتی‌متر ۱۱۹ سانتی‌متر ۶۸.۴ سانتی‌متر
یخچال ۱۸ فوت اسنوا
ER1800/EF1800
۳۶۸ لیتر ۲۷۰لیتر ۶۳۸ ۱۸۰ سانتی‌متر ۱۱۹ سانتی‌متر ۶۸.۴ سانتی‌متر
یخچال امرسان ۳۰ فوت
RH15D/FN15D
۳۵۰ لیتر ۱۷۹ لیتر ۵۲۹ لیتر ۱۸۱ سانتی‌متر ۶۰ سانتی‌متر ۶۸ سانتی‌متر
یخچال و فریزر بوش مدل
KSW36VW304-GSN36VW314
۳۴۶ لیتر ۲۳۷ لیتر ۵۸۳ لیتر ۱۸۶ سانتی‌متر ۶۰ سانتی‌متر ۶۵ سانتی‌متر
الکترواستیل
ESAR23T-ESAF23T
۴۳۰ لیتر ۳۱۰ لیتر ۷۴۰ لیتر ۱۸۹ سانتی‌متر ۶۵ سانتی‌متر ۵۷ سانتی‌متر

یکی از ایرادهای این مدل یخچال فضایی است که به نسبت سایر یخچال‌ها می‌گیرد بنابراین با توجه به اینکه با خرید این یخچال فضای زیادی برای ذخیره و حفظ موادغذایی خواهید داشت باید به فضایی که یخچال و فریزر اشغال می‌کند نیز دقت داشته باشید.

یخچال فریزر رو‌یهم

مدل ظرفیت یخچال ظرفیت فریزر ظرفیت کل ارتفاع عرض عمق
یخچال و فریزر سامسونگ
RL750
۳۰۳ لیتر ۱۳۲ لیتر ۴۳۵ لیتر ۱۸۵ سانتی‌متر ۷۰ سانتی‌متر ۷۴.۲ سانتی‌متر
یخچال و فریزر ال‌جی
TF33
۳۳۰ لیتر ۹۸ لیتر ۵۶۶لیتر ۱۷۷.۷ سانتی‌متر ۷۵.۵ میلی  متر ۷۰.۷ سانتی‌متر
یخچال فریزر هاردستون
HD6
۲۷۰ لیتر ۱۰۰ لیتر ۳۷۰ لیتر ۲۰۱ سانتی‌متر ۶۵ سانتی‌متر ۷۰ سانتی‌متر
یخچال فریزر امرسان
TFH14-279W
۲۳۶ لیتر ۷۰لیتر ۳۰۶ لیتر ۱۶۰ سانتی‌متر ۶۰ سانتی‌متر ۶۵ سانتی‌متر

این مدل از یخچال‌فریزرها بسیار بین مردم محبوب هستند و فضای کمی را به نسبت یخچال‌های دوقلو یا ساید‌بای‌ساید در آشپزخانه اشتغال می‌کنند. البته یکی از معایب این مدل  یخچال فریزرها، فضای کمی است که به نسبت یخچال فریزرهای دوقلو دارد.

یخچال ساید‌بای‌ساید:

برند گنجایش یخچال گنجایش فریزر گنجایش کل ارتفاع عرض عمق
سامسونگ
HM34 W
۳۳۰ لیتر ۱۸۳ لیتر ۵۱۳ لیتر ۱۷۸.۹ سانتی‌متر ۹۱.۲ سانتی‌متر ۶۰.۵ سانتی‌متر(یخچال)۶۹.۲ میلی‌متر (فریزر)
ال جی
SXB535NS
۴۲۲ لیتر ۲۴۶ لیتر ۶۶۸ لیتر ۱۷۹ سانتی‌متر ۹۱.۲ سانتی‌متر ۷۳.۸ سانتی‌متر
بوش
KAD80A404
۴۳۸ لیتر ۲۳۰ لیتر ۶۶۸ لیتر ۱۸۸ سانتی‌متر ۸۵.۵ سانتی‌متر ۷۱ سانتی‌متر
دوو
۲۷۶۰ Gw
۳۸۲ لیتر ۱۸۷ لیتر ۵۶۹ لیتر ۱۸۰ سانتی‌متر ۹۲ سانتی‌متر ۷۵ سانتی‌متر

اگر اهل فریزکردن و نگهداری مواد غذایی زیادی در یخچال هستید پیشنهاد می‌شود که به ظاهر شیک و امروزی یخچال‌های ساید دلخوش نکنید چرا‌که قطعا در آینده‌ای نه چندان دور از خرید خود ناراضی خواهید شد.

البته یخچال‌های ساید‌بای ساید امکانات و قابلیت‌های جذابی نیز دارند که باعث شده مورد استقبال مردم قرار گیرند. یکی از امکانات این یخچال‌ها، در دوگانه آن‌هاست که باعث بهینه‌سازی فضای داخلی و دسترسی آسان به مواد غذایی می‌شود. در مدل که برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و برق ساخته شده است، از خروج هوای سرد جلوگیری می‌شود و می‌توانید به چیزهایی مثل نوشیدنی که بیشتر در طول روز استفاده می‌شود دسترسی راحت‌تری داشته باشید. محفظه درِ خارجی این نوع یخچال‌ها یک لایه دیگر هم دارد که بین محفظه‌های نگهدارنده داخلی و خارجی قرار گرفته و باعث می‌شود کمترین هوای سرد از یخچال خارج شود.

یخچال‌های زیر پیشخوان
در میان مدل‌های مختلف یخچال، نوعی هم وجود دارد که برای قرار دادن در سایر بخش‌ها مثل زیرپیشخوان خریداری می‌شوند. این یخچال‌ها با عملکردی کاملا متفاوت، به‌راحتی در میان کابینت‌ها قرار داده می‌شوند. نوعی از این یخچال که بیشتر در اتاق‌های هتل دیده می‌شود برای سردکردن نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های روزانه کاربرد دارد. از ویژگی‌های این مدل یخچال این است که قیمت و سر‌و‌صدای کمی دارد و فضای محدودی هم اشغال می‌کند.

از ضعف‌های این مدل یخچال‌ها مصرف انرژی بالا، برفک زدن، کیفیت ساخت پایین و بیش از حد ساده بودنش است چراکه در ساخت این یخچال از هیچ فناوری خاص و جدیدی استفاده نمی‌شود.

قابلیت‌های جذاب و جدید
میزان بودجه‌ای که برای خرید یک یخچال در نظر گرفته‌اید قطعاً در انتخاب محصولی با آپشن‌های بیشتر تأثیرگذار است. مثلاً در یخچال‌های مدل جدید امکاناتی چون اتصال به شبکه وای‌فای هم وجود دارد که با استفاده از فناوری‌های مختلف در ساخت، شما را قادر می‌کند تا کیفیت مواد غذایی را تا جایی که ممکن است حفظ کنید. در این مدل می‌توانید با استفاده از گوشی همراه دمای بخش‌های مختلف یخچال را تغییر دهید تا ارزش غذایی آن‌چه در یخچال دارید، حفظ شود.

شاید شما نیز جزو آن‌دسته از افراد باشید که به دنبال خرید یخچال دست دوم هستند و حتی شاید یک یخچال کوچک نیز کارشان را راه بیندازد. اگر جزو این دسته از افراد هستید، یخچال‌های قدیمی دست دوم که جزو یخچال‌های دیفراست هستند و یک جایخی کوچک در بالا دارند نیز برای شما گزینه مناسبی است. پیشنهاد می‌کنیم مطالب مربوط به یخچال را دنبال کنید تا در انتخاب یخچال زودتر به نتیجه برسید./دیوار

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *