یدیما - نیازمندی‌ های رایگان
یدیما - نیازمندی‌ های رایگان

در این مطلب قصد داریم مراحل تعویض بلبرینگ دیگ ماشین لباسشویی را به شما بگوییم و شما را با این موضوع اشنا کنیم .

صدا دادن خشک کن از مشکلات رایج در این دستگاه ها می باشد حال سوال دیگری پیش می اید که علت صدا دادن خشک کن این دستگاه چیست . در پاسخ باید بگوییم که این قطعه بلبرینگ نام دارد و از کارکرد اساسی برخوردار است . بلبرینگ ها در زبان فارسی به نام یاتاقان شناخته شده اند و در انواع مختلفی ساخته و تولید می شوند . این قطعه از این دستگاه که از آن دیگ شستشو به صورت ساچمه ای سه نظام رد شده اند ، وظیفه چرخاندن دیگ را بر عهده دارد . به طور واضح تر باید بگوییم که بلبرینگ به چرخش دیگ کمک می کند و این قسمت از دستگاه بار سنگینی از مسئولیت را برعهده دارد . که یک نکته مهم می توان گفت که در تهیه لباسشویی ارزان به این نکته باید توجه کنید که در عین قیمت پایین تر دارای قدرت زیادی باشد که در آینده شما دچار مشکل نشوید .

نحوه کار بلبرینگ ها به این صورت هست که محور چرخشی دیگ شستشو را از درون بلبرینگ ساچمه ای سه نظام رد می کنند که ایین عمل باعث چرخش راحت می شود . یکی از دلایل چرخش بد بلبرینگ ساییده شدن آن است . بلبرینگ ها در وسط شفت بیرونی و داخلی قرار داشته و این ساییدگی چرخش شفت را به هم ریخته و باعث ایجاد سر و صدای زیاد می شود . یکی از دستگاه هایی که می توان گفت که دچار این مشکل نمی شود می توان به لباسشویی بوش اشاره کرد .

بلبرینگ ها تنها قطعه هستند که تعویض نداشته و در صورت هر گونه کارکرد غیر طبیعی حتما باید آن را تعویض کرد . تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی هرگز نباید از چک کش استفاده کنید . در غیر اینصورت به دستگاه باز نمی گردد ، بلکه بلبرینگ غیر اورجینال به سایر قسمت های دستگاه نیز اسیب وارد می کند . یکی از دستگاه هایی که می توان به جد گفت که دارای قطعات مناسبی است و این قطعات دچار مشکل نمی شود لباسشویی جنرال می باشد .

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter
برچسب‌ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *