یدیما - نیازمندی‌ های رایگان
یدیما - نیازمندی‌ های رایگان

مشاغلی که اهمیت زیادی دارند ولی نادیده گرفته می‌شوند

مشاغل زیادی وجود دارند که خیلی‌ها آنها را جدی نمی‌گیرند ولی در واقع اهمیت بسیار زیادی دارند.

اگر به آگهی‌های استخدام دقت کنید شاید بیشترین موارد به استخدام راننده، استخدام کارگر ساده، استخدام نگهبان و استخدام حراست مربوط باشد. مشاغلی که شاید خیلی‌ها آنها را جدی نمی‌گیرند ولی اهمیت بسیار زیادی دارند.

یکی از دلایلی که آگهی استخدام راننده، استخدام کارگرد ساده، استخدام نگهبان و استخدام حراست زیاد دیده می‌شود این است که تقاضا برای جذب نیرو در این پست‌ها زیاد است. خیلی‌ها دوست ندارند در این مشاغل مشغول به کار شوند و به همین دلیل تعداد افراد این بخش زیاد نیست.

در صورتی که تمامی کارهای شریف هستند و کارکردن و کسب درآمد به هیچ عنوان مشکلی ندارد. از سوی دیگر کارگر ساده می‌تواند در کسب و کارهای زیادی مشغول به کار شود. از یک کارخانه و شرکت بزرگ گرفته تا یک مغازه و کسب و کار کوچک، بسته به ماهیت کاری خود به یک کارگرر ساده نیاز دارند.

از آنجایی که اصطلاح کارگر ساده یک عبارت عام و کلی است، بنابراین به کارگری که در بخش‌های مختلف می‌تواند مشغول به کار شود کارگر ساده می‌گویند. حال استخدام کارگر ساده می‌تواند مربوط به کارگران فصلی، کارگران کارخانه یا یک کارگر در مغازه ساندویچی باشد.

به همان اندازه که درخواست برای استخدام کارگر ساده زیاد است، متقاضی زیادی نیز وجود دارد. اما در مورد برخی مشاغل دیگر به این صورت نیست و به راحتی نمی‌تواند فرد مورد نظر را پیدا کرد.

به عنوان مثال اگر با مدیرانی که در کسب و کار خود نیاز به حمل و نقل و استخدام راننده دارند صحبت کنید متوجه می‌شوید که پیدا کردن راننده حرفه‌ای و خوب چه با ماشین چه بدون ماشین سخت است. این افراد باید بتوانند ضمانت‌های لازم را ارائه کنند و از سوی دیگر توانایی رانندگی حرفه‌ای را داشته باشند.

مدیران کارخانه‌ها و شرکت‌ها می‌خواهند محصولات خود را برای جابجایی به دست راننده بسپرند و قطعا باید به فکر استخدام راننده حرفه‌ای باشند. برخی راننده‌ها باید ساعت‌های طولانی حتی در شب رانندگی کنند تا بار مورد نظر را سالم تحویل دهند.

البته استخدام راننده فقط به معنای رانندگی خودروهای باربری نیست. چرا که راننده می‌تواند به صورت شخصی برای کسی استخدام شود یا اینکه می‌توانید با استخدام راننده اتوبوس و مینی بوس، سرویس رفت و آمد مجموعه را به او بسپارید.

استخدام نگهبان و استخدام حراست نیز سختی‌های زیادی دارد. دو شغل بسیار حساسی که هر کسی حاضر نیست در آنها استخدام شود و از سوی دیگر پیش‌نیازهای مهمی دارد.

برای استخدام نگهبان و استخدام حراست شخص مورد نظر باید ورزیده، حرفه‌ای، باهوش، آموزش‌دیده، صبور خوش‌اخلاق را پیدا کنید. از سوی دیگر معمولا کار نگهبانی یا حراست شیفتی است و هرکسی حاضر نیست به این صورت کار کند.

به همین دلیل مشاغلی چون رانندگی، نگهبانی، حراست و کارگری از جمله کارهایی هستند که ساده به نظر می‌رسند، اما اهمیت زیادی دارند و پیدا کردن افراد حرفه‌ای در آنها بسیار سخت است. از سوی دیگر متقاضی هم برای استخدام راننده، استخدام نگهبان و استخدام حراست زیادی است. البته در مورد کارگر ساده کار راحت‌تر است.

یکی از نکات مهمی که هنگام استخدام راننده، استخدام کارگر ساده، استخدام نگهبان و استخدام حراست باید به آن توجه کنید این است که گاهی تمام سرمایه شما در اختیار آنها قرار می‌گیرد. به همین دلیل باید فرد مورد نظر کاملا مورد اطمینان باشد و بتواند ضمانت‌های لازم را ارائه کند. اگر نگهبان، حراست یا راننده افراد مطمئنی نباشند، مشخص نیست چه آینده‌ای در انتظار اعتبار و اموال شما خواهد بود.

مشاغلی چون رانندگی، نگهبانی، حراست و کارگری خیلی جدی گرفته نمی‌شوند ولی اهمیت بسیار زیادی دارند. /شیپور

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *